Υπηρεσία Εξετάσεων
Θέματα Εξετάσεων 2019
Θέματα - Λύσεις Παγκύπριων Εξετάσεων Μαΐου - Ιουνίου 2019

Κωδ. Μάθημα Ημερομηνία Ώρα Θέματα Λύσεις
1 Νέα Ελληνικά Δευτέρα
20/05/2019
08:00-11:00
45 Μουσικές Σπουδές Τρίτη
21/05/2019
08:00-12:15
42 Οικιακή Οικονομία Τετάρτη
22/05/2019
08:00-10:30
25 Λογιστική Πέμπτη
23/05/2019
08:00-11:00
36 Αρχαία Ελληνικά Πέμπτη
23/05/2019
08:00-11:00
50 Μαθηματικά 2 Τ.Σ. (Π.Κ.) Πέμπτη
23/05/2019
08:00-11:00
39 Σχεδιασμός & Τεχνολογία Παρασκευή
24/05/2019
08:00-11:00

Τεχνολογία Τ.Σ. (Θ.Κ.)
Κωδ. Μάθημα Ημερομηνία Ώρα Θέματα Λύσεις
409 Ηλεκτρολογία ΙΙΙ Παρασκευή
24/05/2019
08:00-10:30
410 Ψηφιακά Ηλεκτρονικά ΙΙ Παρασκευή
24/05/2019
08:00-10:30

Κωδ. Μάθημα Ημερομηνία Ώρα Θέματα Λύσεις
38 Φυσική Δευτέρα
27/05/2019
08:00-11:00
4 Ιστορία Δευτέρα
27/05/2019
08:00-11:00

Τεχνολογία Τ.Σ. (Π.Κ.)
Κωδ. Μάθημα Ημερομηνία Ώρα Θέματα Λύσεις
500 Βιολογική Γεωργία Τρίτη
28/05/2019
08:00-10:30
502 Αρχιτεκτονικό Σχέδιο Τρίτη
28/05/2019
08:00-10:30    
503 Μετρήσεις Ποσοτήτων Τρίτη
28/05/2019
08:00-10:30
504 Γραφικές Τέχνες Τρίτη
28/05/2019
08:00-11:00
505 Σχεδιασμός Εσωτερικού Χώρου ΙΙΙ Τρίτη
28/05/2019
08:00-11:00
506 Τεχνολογία Ξύλου και Επίπλου ΙΙΙ Τρίτη
28/05/2019
08:00-10:30
507 Σχέδιο Μόδας ΙΙ Τρίτη
28/05/2019
08:00-11:00
508 Τεχνολογία και Εργαστήρια Κατασκευής Κοσμήματος ΙΙΙ Τρίτη
28/05/2019
08:00-11:00
509 Ηλεκτρολογία ΙΙΙ Τρίτη
28/05/2019
08:00-10:30
510 Τεχνολογία και Εργαστήρια Ψηφιακών Ηλεκτρονικών ΙΙ Τρίτη
28/05/2019
08:00-10:30
511 Τεχνολογία Υλικών Κομμωτικής Τρίτη
28/05/2019
08:00-10:30
513 Στοιχεία Μηχανών Τρίτη
28/05/2019
08:00-10:30
515 Τεχνολογία Μαγειρικής και Εστιατορικής Τέχνης Τρίτη
28/05/2019
08:00-10:30
518 Λογιστική Τρίτη
28/05/2019
08:00-10:30

Κωδ. Μάθημα Ημερομηνία Ώρα Θέματα Λύσεις
6 Αγγλικά Τετάρτη
29/05/2019
08:00-11:00
46 Γραφικές Τέχνες Πέμπτη
30/05/2019
08:00-11:00
10 Ισπανικά Πέμπτη
30/05/2019
08:00-11:00
37 Μαθηματικά Κατεύθυνσης Παρασκευή
31/05/2019
08:00-11:00
68 Θέατρο Παρασκευή
31/05/2019
08:00-10:30

Τεχνολογία Τ.Σ. (Θ.Κ.)
Κωδ. Μάθημα Ημερομηνία Ώρα Θέματα Λύσεις
400 Μηχανική και Κατασκευές Δευτέρα
03/06/2019
08:00-10:30
402 Μεθοδολογία μελέτης και σχεδίασης βιομηχανικού προϊόντος ΙΙΙ Δευτέρα
03/06/2019
08:00-10:30
405 Γραφικές Τέχνες ΙΙΙ Δευτέρα
03/06/2019
08:00-11:00
413 Ποιότητα και Διαχείριση Επιχειρήσεων Φιλοξενίας Δευτέρα
03/06/2019
08:00-10:30
414 Εφαρμοσμένη Μηχανική Επιστήμη ΙΙ Δευτέρα
03/06/2019
08:00-10:30

Κωδ. Μάθημα Ημερομηνία Ώρα Θέματα Λύσεις
41 Ρωσικά Δευτέρα
03/06/2019
08:00-11:00
21 Βιολογία Τρίτη
04/06/2019
08:00-11:00
5 Λατινικά Τρίτη
04/06/2019
08:00-10:00
15 Πληροφορική Τετάρτη
05/06/2019
08:00-11:00
11 Τουρκικά Τετάρτη
05/06/2019
08:00-11:00
9 Ιταλικά Τετάρτη
05/06/2019
08:00-11:00
24 Οικονομικά Πέμπτη
06/06/2019
08:00-11:00
22 Ελεύθερο - Προοπτικό Σχέδιο Πέμπτη
06/06/2019
08:00-11:30
19 Χημεία Παρασκευή
07/06/2019
08:00-11:00
8 Γερμανικά Παρασκευή
07/06/2019
08:00-11:00
52 Αγγλικά 4ωρο Τ.Σ. Παρασκευή
07/06/2019
08:00-11:00
43 Μαθηματικά Κ.Κ. Δευτέρα
10/06/2019
08:00-11:00
23 Αρχιτεκτονικό - Τεχνικό Σχέδιο Τετάρτη
12/06/2019
08:00-11:00

Σχέδιο Ειδικότητας Τ.Σ. (Θ.Κ.)
Κωδ. Μάθημα Ημερομηνία Ώρα Θέματα Λύσεις
26 Αρχιτεκτονικό Σχέδιο Τετάρτη
12/06/2019
08:00-10:30

Κωδ. Μάθημα Ημερομηνία Ώρα Θέματα Λύσεις
7 Γαλλικά Πέμπτη
13/06/2019
08:00-11:00
44 Εικαστικές Εφαρμογές Πέμπτη
13/06/2019
08:00-11:00
47 Φυσική 4ωρο Τ.Σ. Πέμπτη
13/06/2019
08:00-11:00


Υπηρεσία Διαδικτύου και Επικοινωνίας - Υπουργείο Παιδείας και Πολιτισμού